BOOKCROSSING w Galerii Bronowice [Kraków]

bookcrossing

Już za kilka dni w Galerii Bronowice w Krakowie rozpocznie się ciekawe, książkowe wydarzenie. Sądzę, że żaden zapalony czytelnik nie powinien go przegapić. 

Czym jest bookcrossing?

Bookcrossing jest ideą znaną już w latach 80., którą w 2001 roku rozpowszechnił amerykański programista Ron Hornbaker, poprzez stworzenie strony internetowej zrzeszającej bookcrosserów. Do Polski pomysł na nieodpłatne pozostawianie przeczytanych książek i udostępnianie je innym przywędrował w 2003 roku. Jak mówią bookcrosserzy „ideą akcji jest by książki krążyły z rąk do rąk i były udostępnione szerokiemu gronu odbiorców”.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji?

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz wziąć udział w akcji? Nic prostszego. Wystarczy, że zrobisz trzy proste rzeczy:

1. Przyjdź do Galerii w wyznaczonym terminie.
2. Przynieś książki, które chcesz zamienić.
3. W zamian zabierz tyle samo książek.

Czemu Galeria Bronowice?

Gdy byłem pierwszy raz w Galerii odniosłem wrażenie, że pozytywnie odbiega ona od zwykłych domów handlowych. Poza licznymi sklepami jest tam miejsce, gdzie nie tylko można się spokojnie pouczyć, ale również… pograć na fortepianie. Co ciekawe w Galerii znajduje się także czytelnia dostępna dla każdego. „Od początku istnienia Galerii wspieramy czytelnictwo i popularyzujemy tą formę spędzania czasu. Mamy ponad 5000 tytułów, którymi możemy się podzielić. Stąd narodził się pomysł na bookcrossing” – mówi Agnieszka Parchimowicz, manager marketingu Galerii Bronowice.

Blog Książkowy partnerem wydarzenia

Tak bardzo spodobała mi się ta inicjatywa, że Blog Książkowy został oficjalnym partnerem wydarzenia. Zarówno w piątek, jak i sobotę będę obecny w Galerii. Jest to idealna okazja, by się spotkać i porozmawiać o książkach. Jeśli jesteś zainteresowany spotkaniem na żywo wyślij mi wiadomość, chętnie ustalę szczegóły.BOOKCROSSING

Tekst na podstawie materiałów prasowych Galerii Bronowice.

Najciekawsze artykuły:

Podobne posty

Komentarze:

  1. Idea swobodnego przepływu książek pomiędzy miłośnikami literatury jest jedną z lepszych, na którą wpadł człowiek 😉

Zostaw komentarz