Porzuć wygody, zacznij przygody – recenzja

Kamil Bąbel jest osobą nadzwyczaj interesującą. Przebiegł maraton tyłem, własną pracę magisterską zamienił w książkę, a w Krakowie współtworzy niezwykłe ciekawe spotkania Night of Slides. Kilka lat temu wydał jedną ze swoich pierwszych książek. Czego można się po niej spodziewać?

Porzuć wygody, zacznij przygody – idea

Książka prezentuje przemyślenia dotyczące satysfakcjonującego życia i skutecznego podejmowania działań. Kamil skupił się na swoich własnych doświadczeniach, by za ich pomocą pokazać, że w każdym z nas kryje się ogromny potencjał – wystarczy go tylko uwolnić i sumiennie pielęgnować.

Porzuć wygody, zacznij przygody – zalety

Niesamowita energia

Książka nacechowana jest ogromną dawką pozytywnych przemyśleń, emocjonujących historii i skłaniających do refleksji sugestii. Czytając czułem w sobie mnóstwo energii – sądzę, że udzieliło mi się nastawienie autora. Byłem mile zaskoczony ile wewnętrznej werwy, zapału i siły można zaprezentować poprzez tekst. Jest to jedna z najintensywniejszych książek pod względem udzielonej czytelnikowi motywacji, jakie do tej pory czytałem.

Wartościowy punkt widzenia

Kamil podzielił się tym, co jest niezmiernie cenne – swoimi przeżyciami i przemyśleniami. Dzięki temu mogłem poznać świat z perspektywy osoby, która pragnęła żyć pełnią życia; człowieka zafascynowanego rozwojem; chłopaka, który przełamywał swoje ograniczenia; ówczesnego studenta z głową pełną szalonych pomysłów. Kilka zaprezentowanych idei postanowiłem wprowadzić w swoje życie i myślę, że będą one dla mnie wartościowe.

Inspirujące historie

Byłem zdumiony niezwykle inspirującymi historiami zawartymi w książce. Odwołania do znanych i mniej znanych postaci, a także wydarzenia z życia znajomych Kamila były wartościową i integralną częścią książki. Nie tylko zwiększały dynamizm narracji, ale również same w sobie skłaniały do wielu przemyśleń i konfrontacji z własnymi postawami i światopoglądem.

Porzuć wygody, zacznij przygody – wady

Nieobecni bohaterowie

W opisie książki możemy znaleźć:

Porzuć wygody, zacznij przygody to historie z pozoru zwykłych ludzi, którzy podjęli odważną decyzję o zerwaniu z dotychczasowym, monotonnym życiem i postanowili iść przez świat z podniesioną głową, odnosząc kolejne sukcesy i spełniając kolejne marzenia.

Źródło: https://hanalei.pl/produkt/porzuc-wygody-zacznij-przygody/

Osobiście czuje duży niedosyt tych historii. Co prawda pojawiło się ich kilka, ale była to tylko pewna, ograniczona część książki. Spodziewałem się nieco innych proporcji historii względem samej narracji autora, przez co na początku czytania byłem negatywnie zaskoczony. Na szczęście całość jest na tyle wartościowa, że finalnie cieszę się z przeczytania tej książki.

Porzuć wygody, zacznij przygody – podsumowanie

Książka idealna zarówno dla osób, które wchodzą dopiero w dorosłość, jak i dla tych, którzy mają ten czas już dawno za sobą, a chcieliby wprowadzić do swojego życia nieco młodzieńczej werwy, otwartości umysłu i ciekawości świata.

Dołącz do
403 osób

obserwujących blog-ksiazkowy.pl na Facebooku!

Najciekawsze artykuły:

Podobne posty

  1. W takim razie należy rozpocząć od zmiany pracy w moim przypadku 🙂

  2. Uwielbiam takie książki dają one ogromnego kopa motywacji!
    Pozdrawiam!

Zostaw komentarz